2011 St. Norbert College candidates for graduation

From St. Norbert College, May 12, 2011
by Mike Counter, mike.counter@snc.edu, (920) 403-3089

The following is a list of the 2011 St. Norbert College candidates for graduation and their honors:

Masters of Theological Studies:

Mary Frances Armbrust
Peshtigo, Wisconsin

Ellen Serena Mommaerts
Green Bay, Wisconsin


Bachelor of Arts:

Katie Lorene Adams
Brookfield, Wisconsin

Cale Steven Mark Anderson
Niagara, Wisconsin

Drew Allen Anderson
Batavia, Illinois

Kristi Lynne Anderson
Wisconsin Rapids, Wisconsin

Katherine Renee Audette
Mendota Heights, Minnesota

Erin Michelle Baganz
Green Bay, Wisconsin

Jennifer Katherine Baranczyk
Cum Laude
Graduate of the Honors Program
Oconto Falls, Wisconsin

Kristie Lynn Barrette
Wisconsin Rapids, Wisconsin

Iris Guadalupe Barrios
Highland Park, Illinois

Beth Marie Baumann
Summa Cum Laude
Graduate of the Honors Program
Slinger, Wisconsin

Theresa Mary Beaumier
Summa Cum Laude
Graduate of the Honors Program
Milwaukee, Wisconsin

Lindsey Ann Beekman
Suamico, Wisconsin

Arthur Eugene Bell
Lombard, Illinois

Aaron John Benson
Thiensville, Wisconsin

Anna Monika Berezowska
Green Bay, Wisconsin

Joseph Theodore Bergs
Union Grove, Wisconsin

Carly Elaine Bertz
Cum Laude
Arlington Heights, Illinois

Jamie Lynn Biesinger
Cum Laude
Oshkosh, Wisconsin

Christopher Charles Birke
Madison, Wisconsin

Lawrence James Brehm
Cary, Illinois

Rachel Elizabeth Breitrick
Green Bay, Wisconsin

Stefanie Bunday
Green Bay, Wisconsin

Katherine Elizabeth Burant
Magna Cum Laude
Belgium, Wisconsin

Shannon Marie Burke
De Pere, Wisconsin

Benjamin James Cahall
Appleton, Wisconsin

Caitlin Ann Carrigan
Green Bay, Wisconsin

Alexis Mae Cashman
Onalaska, Wisconsin

Sarah Lynn Casperson
Summa Cum Laude
Sister Bay, Wisconsin

Paige Renee Caulum
Summa Cum Laude
Graduate of the Honors Program
Portage, Wisconsin

Danielle Deluna Chaney
Peshtigo, Wisconsin

Chen Chen
Summa Cum Laude
Qiqihaer, HeilongJiang, China

Samantha Cora Christian
Magna Cum Laude
Watertown, Wisconsin

Kari Ann Christiansen
Magna Cum Laude
Marquette, Michigan

Beth M. Clark
De Pere, Wisconsin

Arthur William Cohen
Afton, Minnesota

Patricia J. Colbeth
Hudson, Wisconsin

Amanda Rose Cormican
West Allis, Wisconsin

Casey Jon Cox
Wauwatosa, Wisconsin

Angela Elizabeth Czarnik-Neimeyer
Summa Cum Laude
Appleton, Wisconsin

Petro Markian Czerniak
Orland Park, Illinois

Lin Dai
Yokohama-shi, Japan

Claire Cathleen Dailey
Cum Laude
Minocqua, Wisconsin

Kristin Jane Demet
Whitefish Bay, Wisconsin

Francis Edward Dempsey
Cum Laude
Glenview, Illinois

Brien Joseph DiNella
Lake Bluff, Illinois

Emma Justine Dischler
Cum Laude
Green Bay, Wisconsin

Lauren Elizabeth Dittmann
Middleton, Wisconsin

Maureen McQuillan Doherty
Deerfield, Illinois

Brianna Jo Dolan
Cum Laude
Oconomowoc, Wisconsin

Rebecca Anne Doll
Farmington, Minnesota

Cassandra Jean Dorff
Green Bay, Wisconsin

Renee Helen Dragani
Elm Grove, Wisconsin

Conor Francis DuBoyce
West Brooklyn, Illinois

Erin Elizabeth Ehardt
Cum Laude
Graduate of the Honors Program
Spring Grove, Illinois

Ross Jacob Eisenreich
Seymour, Wisconsin

Emily Rose Emmendorfer
Marquette, Michigan

Jaclyn Lydia Etchingham
Mt. Prospect, Illinois

Lara Eucalano
Cum Laude
Graduate of the Honors Program
Milwaukee, Wisconsin

Lori Marie Evans
Cum Laude
Appleton, Wisconsin

Kassandra Adele Evers
Cum Laude
Freedom, Wisconsin

Sarah Marie Fagan
De Pere, Wisconsin

Emmet Alfred Paul Ferwerda
Coon Rapids, Minnesota

Matthew Mark Flock
Norwalk, Wisconsin

Elizabeth Anne Fonferek
Green Bay, Wisconsin

Jaclyn Rachel Ford
Magna Cum Laude
Elk Grove Village, Illinois

Daniel Charles Frett
Arlington Heights, Illinois

Timothy Eric Freundl
Cum Laude
Wisconsin Rapids, Wisconsin

Cassandra Ruth Froelich
Green Bay, Wisconsin

Avery Grace Garcia
Cum Laude
De Pere, Wisconsin

Amanda Rose Garrity
Reedsville, Wisconsin

Amanda Joanna Gehrke
Forest Park, Illinois

Sallie Rebecca Gibbs
Cum Laude
Green Bay, Wisconsin

Ashley Elizabeth Gill
Whitelaw, Wisconsin

Kayla Diana Gisbrecht
Cedarburg, Wisconsin

Jordan Francis Gobert
Rapid River, Michigan

Lindsay Jean Gore
Cum Laude
Green Bay, Wisconsin

Katelyn Anna Gorman
Elkhorn, Wisconsin

Christopher Glenn Gould
Cum Laude
Coleman, Wisconsin

Jeffrey D. Gregory
Lake Tomahawk, Wisconsin

Keytelynne Marie Rose Gribben
Summa Cum Laude
Wausaukee, Wisconsin

Elizabeth Marie Groshek
Summa Cum Laude
Wittenberg, Wisconsin

Chelsey Lauren Gruetzmacher
Cum Laude
Marshfield, Wisconsin

Stephanie L. Haines
Cum Laude
Marinette, Wisconsin

John Edward Hakari
Luxemburg, Wisconsin

Kimberly S. Hansen
Magna Cum Laude
Rosemount, Minnesota

Peter Alexander Hanten
Long Lake, Minnesota

Hallie Jean Hau
Elkhart Lake, Wisconsin

Amy Elizabeth Hayhurst
Magna Cum Laude
Grafton, Wisconsin

Breanna Lee Heil
Cum Laude
Manitowoc, Wisconsin

Karen Margarita Henao-Carbonell
Bogot